Artykuły

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych

Dostęp do informacji nigdy wcześniej nie był jeszcze tak szybki i prosty jak obecnie. Darmowa wiedza jest na wyciągnięcie ręki, dzięki łatwemu dostępowi do Internetu. To właśnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo przydatnych informacji lub też pozycji do czytania w wolnym czasie. Pomimo tego zapotrzebowanie na książki nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, a za pośrednictwem Internetu, proces nabycia upragnionej książki jest prostszy niż mógłby się wydawać. Nie bez powodu księgarnie internetowe cieszą się tak dużą popularnością w porównaniu do księgarni stacjonarnych.

Bogata oferta tytułów

To co wyróżnia księgarnie internetowe od stacjonarnych to na pewno dostępność tytułów. Odwiedzając księgarnie w swoim mieście często możemy spotkać się z okrojonym asortymentem. Bestsellery czy też inne popularne tytuły na pewno znajdziemy w takiej księgarni, gorzej jest w przypadku mało popularnych tytułów, książek akademickich czy też mniej znanych autorów. Spowodowane jest to ograniczoną przestrzenią, która dostępna jest w księgarni stacjonarnej. W księgarni wysyłkowej ten problem rozwiązują m.in. magazyny, dzięki czemu dostępność tytułów jest o wiele większa.

Atrakcyjne ceny

Nie od dziś wiadomo, że zakupy przez Internet są tańsze niż w sklepach stacjonarnych – podobnie jest w przypadku księgarni. Konkurencja dla księgarni w Internecie jest większa niż dla księgarni stacjonarnej, która umiejscowiona jest w niedużym mieście. Z tego powodu często możemy trafić na atrakcyjne promocje, a koszt dostawy w wielu przypadkach jest pokrywany przez księgarnie przy większych zamówieniach.

Książka bez wychodzenia z domu

Kupując książki przez Internet oszczędzamy również na czasie. Odwiedzenie księgarni stacjonarnej potrafi być czasochłonne, a także może wiązać się z dodatkowymi kosztami związanymi z dojazdem. Dokonując zakupu w księgarni internetowej, nasze zamówienie może zostać dostarczone do naszego domu nawet w ciągu 24 godzin.

Wybór odpowiedniego tytułu

Odwiedzając księgarnię wysyłkową często na podstawie naszych preferencji możemy otrzymać kilka propozycji tytułów, które mogą się nam spodobać. Dodatkowo możliwość wyszukiwania książek po nazwie autora, wydawnictwa czy też kategorii umożliwia w szybki sposób odnalezienie interesującej nas pozycji.

Opinie i recenzje

Wielką zaletą księgarni internetowej jest możliwość podzielenie się z innymi czytelnikami swoimi opiniami lub nawet recenzjami na temat danej lektury. Osoby, które nie mają pewności co do zakupu danego tytułu lub zastanawiają się nad wyborem spośród kilku propozycji, mogą na podstawie opinii dokonać odpowiedniego dla siebie zakupu.

Książki w formie e-booków

Mogłoby się wydawać, że w czasach tak zaawansowanych technologii zainteresowanie książkami może być znikome. Natomiast również książki doczekały się swojego odpowiednika w wersji elektronicznej. Są to tak zwane e-booki, czyli zapisana w formie elektronicznej treść, która jest możliwa do odczytania poprzez oprogramowanie zainstalowane w komputerze, tablecie, telefonie lub za pomocą specjalnego urządzenia takiego jak czytnik e-book. E-booki kupimy tylko za pośrednictwem Internetu, przede wszystkim w księgarniach internetowych.

Artykuł powstał we współpracy z Internetową Księgarnią PWN.

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 powodów, dla których warto kupować książki w sieci

Zakupy internetowe stały już się normą. W sieci zamawiamy praktycznie wszystko, od ubrań i sprzętów elektronicznych, po kosmetyki i żywność....

Zamknij