Artykuły

Prezenty dla kreatywnej nastolatki

Coraz więcej osób robi pachworkowe ozdoby, biżuterię z korali czy rzeźby. Dobór prezentu w gąszczu niszowych technik, takich jak decoupage czy batik, może wydawać się trudnym zadaniem. Warto postawić na klasyczne rozwiązania, jak solidna maszyna do szycia.

Można odnieść wrażenie, że nastolatki spędzają cały swój czas z telefonem czy komputerem. W rzeczywistości w świecie cyfrowych technologii coraz więcej osób docenia przyjemność płynącą z tworzenia rękodzieła.

Prezentem, który doceni każda kreatywna, młoda osoba, są sztalugi. Jedynym warunkiem ich posiadania jest dość duży pokój lub przynajmniej ogród czy taras, gdzie można je rozstawiać. Pozwala to poczuć się jak prawdziwy artysta, ale też wygodnie malować martwą naturę czy portrety. Poza tym na sztaludze można przygotowywać kolaże lub potraktować ją jako element wystroju wnętrza.

Nawet w zwykłych marketach można dokupić do sztalugi płótna. Na co dzień sprawdzi się deska z papierem do rysowania przytwierdzonym za pomocą klipsów. Sztalugę można kupić w sklepach plastycznych, ale o wiele taniej da się ją dostać na portalach aukcyjnych z drugiej ręki. Jej stworzenie można też potraktować jako wyzwanie dla majsterkowicza.

Maszyna do szycia dla przyszłej projektantki

Urządzeniem, które przyda się zarówno uczennicy ostatnich klas podstawówki, jak i studentce projektowania, jest maszyna do szycia. Właściwie można ją kupić już na dość wczesnym etapie edukacji, by rozwijać pasję do samodzielnego przerabiania czy szycia strojów. Co ciekawe, w sklepach wciąż obok maszyn do szycia zachodnich marek można znaleźć też kultowe maszyny Łucznik. Więcej modeli znajdziesz na stronie: https://www.euro.com.pl/maszyny-do-szycia.bhtml Maszyny do szycia Łucznik są szczególnie godne polecenia z uwagi na cenę, bo to ta marka stoi za niektórymi z najtańszych urządzeń dostępnych na rynku.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto dać taki prezent nastolatce. W sieci i na targowiskach można trafić na proste, kompaktowe maszyny, które mogą kusić ceną. Często są one bardzo niesolidnie wykonane, a korzystanie z nich może być nawet niebezpieczne. Dlatego lepiej, by w domu była maszyna do szycia zaufanej marki, szczególnie że najprostsze modele nie są drogie. Trwa renesans ręcznego szycia, wywołany przesytem masowymi ubraniami z sieciówek.

Wszystko, czego potrzeba malarzowi

Kredki to banał, jeśli chodzi o prezent dla miłośnika sztuki, ale każdy ucieszy się z dużego i oryginalnego zestawu przyborów malarskich. Szczególnie sprawdzi się taki w drewnianym pudełku lub kasecie. Można je kupić w sklepie plastycznym lub stworzyć samemu w domu. Jeśli chodzi o same przybory, to liczy się zarówno ilość i różnorodność, jak i jakość. Im bogatszy wybór farb czy tęczowych pisaków, tym lepiej. Dorzucić można też cekiny, mulinę i inne akcesoria. Do tego warto dołożyć solidny blok lub szkicownik.

Alternatywą może być zestaw startowy lub kurs z dziedziny, która dla nastolatki będzie nowością. Wybór jest olbrzymi i obejmuje wszystko od ręcznej produkcji świec po tworzenie manicure’u hybrydowego. Prosty zestaw przyborów może pozwolić na jednorazową przygodę z nieznanym wcześniej rzemiosłem lub być początkiem całkiem nowej pasji.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego ubezpieczenie narciarskie jest ważne?

Ferie spędzane w górach są niesamowite. Miłośnicy pieszych wycieczek mogą cieszyć się malowniczymi widokami i spokojem. Z kolei ich przyjaciele,...

Zamknij