Artykuły

5 pomysłów na prezent dla mola książkowego

Urodziny, święta lub inne uroczystości sprawiają, że często mamy problem z zakupem odpowiedniego prezentu dla bliskiej nas osoby. Bez wątpienia prezent dla mola książkowego to niełatwe zadanie i wybranie w tym przypadku wyjątkowego podarunku nie należy do najprostszych. Dlaczego nie warto myśleć o kupnie kolejnej książki? Sprawdź nasze propozycje na kreatywne prezenty dla miłośnika książek, w których bez wątpienia się zakocha.

Voucher do księgarni

Jednym z najlepszych i najbardziej popularnych rozwiązań to zakup kuponu do księgarni stacjonarnej lub internetowej. Jest to jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów na prezent, który można wykorzystać nie tylko na książki, ale również na e-booki, audiobooki czy akcesoria i gry planszowe. Rozwiązanie idealne dla zapominalskich, zabieganych i tych, którzy nie mają pomysłu. Dzięki swojej uniwersalności pasuje do wszystkich okazji i w większości wypadków osoba obdarowana będzie zadowolona z takiego prezentu.

Zakładka do książki

Każdy prawdziwy fan czytania ma niejedną w swojej kolekcji. Zakładki zawsze się przydadzą i na pewno będzie zadowolony z przydatnego narzędzia, które z pewnością ułatwi mu czytanie ulubionej książki. Każdy z nas przeważnie używa tutaj kawałka biletu, kartki, pocztówki i jeszcze wielu innych. Zakładkę możemy zrobić sami lub kupić lub wybrać w księgarni. Internetowa księgarnia PWN posiada szeroki wybór zakładek 3D, zakładek indeksujących dostępnych w różnych wzorach i formach. Będzie to jeden z bardzo praktycznych i zarazem sentymentalnych prezentów, który będzie towarzyszyć przy każdym otworzeniu książki.

Kubek dla miłośnika czytania

Pierwsze co nam przychodzi do głowy podczas jesienno-zimowej pory to książka i gorący napój w naszym ulubionym kubku. Warto pomyśleć o kubku z ulubionej kawiarni ozdobionym ulubioną grafiką lub osobistym napisem. Będzie to zawsze miły sposób na spędzenie wspólnego jesiennego wieczoru przy wciągającej lekturze i kubku gorącej czekolady. Jeśli szukasz czegoś praktycznego, będzie to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Lampka do czytania

Ten pomysł może być bardzo oryginalny lub bardzo klasyczny. Możemy kupić stylową lampę, która designersko wpasuje się do pokoju, może być to lampka na biurko lub wolnostojąca. Jednym z bardzo oryginalnych pomysłów jest zakup małej lampki, którą możemy zaczepić na róg książki. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, dzięki czemu będzie nam łatwiej czytać, a przy tym zadbamy o wzrok, który niszczy się od słabego oświetlenia.

Przypinka z książkowym motywem

Mały drobiazg, który możemy umieścić na plecaku, koszulce, bluzie z chwytliwym hasłem czy kreatywnym obrazkiem. Przypinka to zawsze dobry prezent i może być bardzo spersonalizowany do naszego bliskiego mola książkowego. Świetną sprawą są również naklejki, które są nieco bardziej dyskretne, lecz równie mocne w przekazie.

Każdy znajdzie coś dla siebie dla własnego mola, mogą być to prezenty kupione w sklepie czy zrobione osobiście. Książka czy gra planszowa to zdecydowanie duże ryzyko, ponieważ możemy nie trafić w gusta solenizanta lub powielić posiadaną kolekcję. Świetnym prezentem jest czytnik, jednak jest to dość spory wydatek, jednak same e-booki, są dostępne w sprzedaży wielu sklepów i księgarni internetowych, a które są zdecydowanie tańsze od lektur drukowanych. Najlepsze prezenty to te od serca, niezależnie czy kupione czy wykonane samodzielnie, a które zostają na długo w naszej pamięci.

Artykuł powstał we współpracy z Księgarnią Internetową PWN.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca z domu – jak przystosować miejsce do pracy?

Freelancing oraz home working to popularne modele pracy, zwłaszcza wśród osób z młodszego pokolenia. Mają one wiele zalet zarówno dla...

Zamknij