Artykuły

First minute, last minute i tanie ubezpieczenie na wakacje – poradnik oszczędzania

Powoli przymierzasz się do zaplanowania wakacji? Chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby zaoszczędzić maksymalnie dużo pieniędzy? Przeczytaj nasz krótki poradnik oszczędzania i dowiedz się, co charakteryzuje oferty first oraz last minute. Poznaj też sposoby na znalezienie najtańszego ubezpieczenia na wakacje, i to bez wychodzenia z domu. Zainteresowany? No to do lektury!

First minute – czym odznacza się ta oferta?

Jedną z ofert podróżnych, które pozwalają zaoszczędzić naprawę sporo pieniędzy, jest first minute. To właściwy wybór dla osób, które mają stabilną sytuację życiową, zdrowotną oraz zawodową. Jeśli nie cierpisz na nagłe i nieprzewidywalne nawroty chorób przewlekłych, a także masz komfort zaplanowania urlopu na konkretny termin i pojechania na niego właśnie wtedy, bez ryzyka konieczności zostania w pracy, wówczas first minute jest dla Ciebie.

Co daje wybranie first minute? Przede wszystkim jako jeden z pierwszych klientów masz szeroki wybór lokalizacji. Hiszpania, Włochy, Tunezja, Egipt, Japonia, Tajlandia… co tylko Ci się zamarzy. Kiedy już wybierzesz kraj, ustalasz, który hotel Ci odpowiada, jakie chcesz wyżywienie i z których atrakcji dodatkowych skorzystasz. Wszystko to masz oczywiście w niższej cenie, niż gdybyś kupił wycieczkę kilka miesięcy później. Dzięki temu możesz dobrać właściwe ubezpieczenie z uwagi na kraj docelowy. Np. w Egipcie właściwa ochrona wygląda tak: https://kioskpolis.pl/wyjazd-za-granice-jakie-ubezpieczenie-do-egiptu/.

Dlaczego warto wybrać last minute?

Osoby, które nie są w stanie zaplanować wyjazdu na pół roku wcześniej, nie muszą martwić się wysokimi cenami. Dla nich również znajdzie się szansa na tanie wakacje, a jest nią oferta last minute. Odznacza się znacznie mniejszą elastycznością od first minute. Tu nie wybierasz ani lokalizacji, ani zakwaterowania, ani wyżywienia. Dostajesz gotowy produkt i albo się na niego decydujesz, albo nie.

Oferta last minute wymaga od wczasowicza otwartości na przygodę i spontaniczności. Bywa, że pojawia się na dwa czy trzy dni przed wyjazdem. Wówczas masz dokładnie tyle na załatwienie najważniejszych kwestii: naszykowanie niezbędnych dokumentów, przekazanie kluczy do domu komuś bliskiemu, poproszenie o opiekę nad zwierzakiem, spakowanie się.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie na wakacje?

By znaleźć, a nawet zakupić tanie i dopasowane do wyjazdu ubezpieczenie, nie musisz nawet wychodzić z domu. To szczególnie ważne przy wyborze oferty last minute, kiedy czas na przygotowania zdaje się kurczyć.

Od czego zacząć? Wejdź na stronę, na której dostępna jest darmowa porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Podaj w formularzu dane dotyczące lokalizacji docelowej, terminu wyjazdu i długości trwania podróży, liczbie osób oraz ich chorobach przelękłych, jeśli występują. Narzędzie przetworzy dane i wyliczy rzeczywiste składki ubezpieczeń podróżnych, ustawiając je od najtańszego (podstawowego) do najdroższego (kompleksowego). Dzięki temu sam ocenisz, która ochrona Ci wystarczy. Jeśli uznasz, że ochrona bagażu czy Assistance to zbędne elementy, nie będziesz musiał za nie płacić.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezenty dla kreatywnej nastolatki

Coraz więcej osób robi pachworkowe ozdoby, biżuterię z korali czy rzeźby. Dobór prezentu w gąszczu niszowych technik, takich jak decoupage...

Zamknij