Artykuły

Nauka w świetle lasera

Niezwykle wyraźny obraz z projektorów laserowych pomaga wykładowcom Uniwersytetu Bath wzbudzić
zainteresowanie studentów i przyciągnąć ich uwagę. projektoryProjektory laserowe 3LCD — sześć VPL-FHZ55 oraz cztery VPL-FHZ700L — gwarantują wyraźny, jasny obraz i całkowite zmniejszają koszty eksploatacji. University of Bath należy do dziesięciu najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Jest ceniony w kraju i za granicą za jakość nauczania i prowadzonych badań. W kampusie uczelni, znajdującym się w południowo-zachodniej
Anglii, kształci się ponad 15 000 osób — studentów kursów licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Placówka modernizuje obecnie swoje pomieszczenia dydaktyczne, tak aby poprawić warunki nauki i ułatwić studentom rozwój.

Priorytety i wyzwania

Tworzenie zachęt do nauki stanowi priorytet każdej placówki oświatowej. Wyzwaniem jest podnoszenie atrakcyjności zajęć. Młodzi ludzie są w coraz większym stopniu nastawieni na przekaz wizualny, dlatego szkoły muszą wprowadzać do programów kształcenia więcej elementów interaktywnych i multimediów.
Władze University of Bath uznały, że wprowadzenie do sal wykładowych zaawansowanej technologii pozwoli wzbudzić zainteresowanie studentów, przyciągnąć ich uwagę i stworzyć autentycznie wciągające programy nauki.

Uczelnia korzysta już z innowacyjnych technologii audiowizualnych: w ubiegłym roku w jej pomieszczeniach dydaktycznych zainstalowanych zostało sześć projektorów 3LCD VPL-FH500L i aż 51 VPL-FH31. Obecnie, w ramach stopniowo realizowanego programu modernizacji całego kampusu, uniwersytet umożliwia korzystanie z zalet interaktywnych metod nauczania jeszcze szerszemu gronu studentów.

Jednym z priorytetów było znalezienie wydajnego, łatwego i taniego w utrzymaniu rozwiązania do projekcji. Konwencjonalne projektory z lampami zużywały więcej energii niż modele oparte na technologii laserowej i dlatego nie spełniały oczekiwań uczelni. Projekcja laserowa wyróżniała się dodatkowo niezawodnością oraz perspektywą doskonałej jakości obrazu i wieloletniego, bezproblemowego (bezobsługowego) użytkowania.

Laserowe rozwiązanie Sony

Firma Reflex Limited, specjalizująca się w integracji systemów, przygotowała dla placówki z Bath rozwiązanie składające się z sześciu projektorów laserowych 3LCD VPL-FHZ55 i czterech VPL-FHZ700L. Oba te modele są oparte na technologii 3LCD i wyposażone w energooszczędne, laserowe źródło światła, które nie wymaga praktycznie żadnej obsługi i konserwacji w całym nominalnym, okresie eksploatacji wynoszącym 20 000 godzin.

Instalacja projektorów laserowych pozwoliła stworzyć wciągające środowisko kształcenia i prowadzenia prezentacji. Nowe rozwiązanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem studentów, wykładowców i personelu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
kurs fotografii
Nowy kurs foto w ofercie AP Edukacja

W ofercie AP Edukacja pojawił się nowy kurs fotograficzny – sprzedaż zdjęć na portalach microstock. Dzięki niemu nawet nie będąc...

Zamknij